PledgeMusic: Deň, kedy zomrela hudba?

Platforma crowdfunding PledgeMusic. Bolo založené pred desiatimi rokmi, aby pomohlo obom založeným kapelám a novým menám, aby to urobili v hudobnom biznise, obídením tradičných hudobných štítkov a prístupom k peniazom priamo od svojich fanúšikov.
Podľa modelu fanúšikovia peniaze kandidujú na určitý účel – napríklad vytvoriť nové album – a po dokončení projektu získajú hudobníci finančné prostriedky.
Vďaka sľubu je teraz nový album Joyes – Jazdy – pripravený na prepustenie.
Ale veci nie sú tak dobré, ako členovia kapely dúfali, a to nemá nič spoločné s kreatívnymi rozdielmi alebo neschopnosťou dokončiť album.

koncert

Kto sú Jesus Jones?

  • Z malého mestečka Bradford-upon-Avon vo Wiltshire vznikla v roku 1988
  • Boli jedným z prvých kapiel, ktoré popularizovali indickú tanečnú scénu, spájali gitary so syntezérmi a hip hopovými beatmi
  • Začali mať štyri top 40 hitov a číslo jedno album Doubt
  • Medzinárodný hit Right Here Right Now bol neskôr použitý v predvolebných kampaniach Bill Clinton a Hillary Clintonovej
  • Kapela získala v roku 1991 ocenenie Best New Artist na MTV Awards
  • Ich album z roku 1993 Perverse bol jedným z prvých, ktorý bol zaznamenaný 100% digitálne na počítačoch. Skladby boli uložené na disketách
  • Voyages bola dokončená v októbri a kapela dúfala, že sa rýchlo zaplatí.

 
hudba

Po neúspešnom získavaní odpovedí zo sľubu sa pán Baker obrátil na Twitter. "Je smutné povedať – ale nie sľúbiť nič na PledgeMusic Odstráňte všetky finančné prostriedky, ktoré im mohli poslať."
Spoločnosť PledgeMusic teraz vydala svoje vlastné vyhlásenie prostredníctvom služby Twitter a riešila obavy, ktoré uviedli: "Hlboko ľutujeme, že nedávno sme nedosiahli vysoké štandardy, na ktoré sa PledgeMusic vždy držal.
"Berieme na vedomie, že mnohí umelci majú a naďalej prežívajú oneskorenie platieb. Tieto oneskorenia pre umelcov sú neprijateľné – nielen pre nich, ale aj pre nás.

"Zatiaľ čo spoločnosť dosiahla pokrok, stále nedosiahli svoje ciele. PledgeMusic prebiehal v diskusiách s niekoľkými strategickými hráčmi v priemysle, ktorí majú záujem o platformu PledgeMusic.
"Vyhodnocujeme množstvo transakcií s týmito potenciálnymi partnermi a plánujeme oznámiť podrobnosti o tom v priebehu nasledujúcich 60 dní. Očakávame, že platby sa dostanú na trh v nasledujúcich 90 dňoch."
Fanúšikovia sa zdajú byť nepotlačené. Jeden komentoval: "V podstate ste strávili peniaze, ktoré patrili umelcom, ktoré som podporoval, vy ste použili moje peniaze … a nechajte umelcov ísť na stenu, mali by ste sa hanbiť."
Spoluzakladateľ Benji Rogers, ktorý opustil firmu v roku 2016, neskôr oznámil, že sa na chvíľu vráti v poradnej funkcii, aby pomohol vyriešiť problémy.