Futbal je tou pravou cestou

Chcete svojim ratolestiam udať správnu životnú cestu? Základom je, aby mali v živote dostatok záujmov, ktoré im dokážu vytvoriť hodnoty. Jednou z tých najlepším vecí, ktorú môžete svojmu dieťaťu ponúknuť, je šport. Ak už od malička váš drobec miluje behanie za loptou, pravdepodobne viete, do akého klubu ho prihlásiť. Toho futbalového.

Mladí chlapci, ktorí hrajú futbal
 
Dedina verzus mesto
Ak bývate na dedine, určite máte vo svojom okolí hneď viacero futbalových klubov, kde sa venujú aj mládeži. Mnohí ľudia žijú v presvedčení, že mestské kluby sú automaticky na vyššej úrovni. V skutočnosti to ale takto naozaj nefunguje. V meste sa pripravte na omnoho vyššie nároky na vaše dieťa a aj na vyššie poplatky a menej osobný prístup. Ak teda bývate na vidieku
A navyše neviete, či má vaše dieťa talent, alebo ho nechcete hneď od začiatku zaťažovať náročnými tréningami, za ktorými bude navyše musieť dochádzať, určite ho prihláste do vášho miestneho klubu. Ak bývate v meste, snažte sa nájsť klub, ktorý vaše dieťa k športu naozaj privedie a nie od neho odradí.
 
Podporte váš klub
Iste viete, aké je to s finančnou podporou športu na Slovensku. Ak teda chcete, aby mohli vaše ratolesti trénovať na vysokej úrovni, snažte sa futbalový klub podporovať aj vy sami. Môžete ho zasponzorovať futbalovými dresmi, loptami, či pracími prostriedkami. Ak nemáte financie nazvyš, môžete napríklad pokosiť trávnik na ihrisku, alebo občasne zaskočiť trénera.

Dievčatá hrajúce zápas vo futbale
 
Futbal je pre všetkých
Mnoho ľudí vníma futbal ako šport vhodný iba pre chlapcov. Nežijeme však v dome kamennej, a preto naňho môžete pokojne prihlásiť aj svoju dcéru. Možno sa nakoniec rozhodne pre inú životnú dráhu, no akýkoľvek šport je pre deti veľmi pozitívnym ozvláštnením ich detstva. Na druhej strane, by ste vaše deti nemali do ničoho nútiť. Ak ste si teda vysnívali, že váš syn bude slávny futbalista, no jeho baví skôr maľovanie, snažte sa nič neznásilňovať.