Bolestivé skutočnosti, ktoré musíte prijať, aby ste sa stali úspešným podnikateľom

Vaše predstavy spravidla nereflektujú realitu
Len preto, že ste snívali o tom, že miliardová spoločnosť neznamená, že keď zmeníte svoje nápady na produkty a vynaložíte nejaké peniaze na ich marketing, stanete sa ďalším úspešným podnikateľom vo svojom odvetví. Svet podnikania je totiž naplnený neistotou.
Neexistuje žiadna záruka, že váš cieľový trh bude nakupovať vaše produkty. Neexistuje žiadna záruka, že v prvom roku dosiahnete zisk. Neexistuje žiadna záruka, že sa budete úspešným vo vašom odvetví.

kariéra

Čím skôr akceptujete túto skutočnosť, tým skôr rozviniete odolné návyky úspešných podnikateľov. Keď vieme, že zlyhanie je nevyhnutné, úspešní podnikatelia ho prekonávajú ľahšie. A to posilňuje ich vášeň, aby budovali a zdokonaľovali svoje myšlienky, až kým neuspejú.
Vykonajte teda svoje sny a myšlienky, pretože myšlienka bez jej realizovania je sklamaním.

Prokrastinácia je váš najväčší nepriateľ
Každý podnikateľ má mnoho nepriateľov: konkurentov, nedostatočné finančné prostriedky, nedostatočnú vôľu. Ale najväčším nepriateľom z nich je lenivosť.
Môžete mať skvelý nápad. Môžete byť najlepší zakladateľ vo svojom odvetví. Môžete mať niekoľko  investorov ochotných investovať do vášho spustenia. To všetko je dôležité, keď budujete úspešný projekt, ale musíte mať disciplínu na jeho vykonanie. Verte , nič nie je tak dôležité ako disciplína, pretože tajomstvo budovania vašej spoločnosti spočíva vo vašej produktivite.

plány

Ste ochotný obetovať svoj život?
Prevádzkovanie podnikania je viac než len pracovať niekoľko hodín cez víkendy. Ak sa chcete stať podnikateľom, musíte byť ochotný obetovať veľa – niekedy na úkor vášho života – pre svojich spotrebiteľov. Ak ste čítali biografiu Steve Jobs, viete, čo máme na mysli.

Bol to muž plný vášne, lásky a obdivu pre produkt, ktorý pomenoval podľa svojho obľúbeného ovocia – Apple. Miloval svoj produkt takmer rovnako, ako matka miluje jej dieťa. Jobs venoval celý svoj život budovaniu spoločnosti Apple. Zostal aj po pracovných hodinách, aby premýšľal, zdokonalil a posilnil svoje množstvo myšlienok o spoločnosti, sotva sa dostal domov na večeru so svojou ženou.
Stručne povedané, obetoval za to svoj život. Ale jeho dedičstvo zostáva na svete dodnes.